Een heerlijke zoete aardappelburger op meat free monday. Ik had nog wat zoete aardappelen liggen en ging op zoek naar een lekker recept. Op The Sugar Hit vond ik een recept dat mij erg aansprak.
In plaats van haar tahini-yoghurtsaus maakte ik een een eenvoudige saus met yoghurt, knoflook en komkommer en gebruikte iets andere kruiden.
Deze burgertjes zou je net als andere aardappelkoekjes kunnen serveren als bijgerecht.
- Ingrediënten voor 4 burgers:
- 1 medium zoete aardappel, gewassen en grof geraspt
- ⅔ cup gekookte kikkererwten, gewassen en uitlekt
- 1 ei
- ⅓ cup bloem
- 1 tl gerookt paprika poeder
- 1 tl korianderpoeder
- ½ tl komijn
- 1 tl oregano, gedroogd
- Zout en peper
- Neutrale olie
- 4 broodjes
- Sla
- Ingrediënten de saus:
- ½ komkommer
- Snufje zout
- 4-6 el dikke yoghurt
- Teentje knoflook, geraspt of geperst
- Zout en peper
De zoete aardappelburgers
Was en rasp de zoete aardappel, ongeveer 2 ruime cups is voldoende. Stamp de kikkererwten grof met een pureestamper, zodat ze een beetje opgebroken zijn. Meng de geraspte zoete aardappel met de kikkererwten, het ei, de bloem, koriander, komijn, oregano, gerookt paprikapoeder en breng op smaak met peper en zout. Kneed het een beetje samen en vorm 4 burgertjes.
Voeg het zout pas later toe wanneer je de burgers pas later wil afbakken. Het zout onttrekt vocht, waardoor het mengsel te nat kan worden.
Verhit een pan met anti-aanbaklaag met wat olie. Bak de burgertjes op een medium vuur ongeveer 2 tot 3 minuten per kant. Vers gebakken zijn de burgertjes lekker krokant van buiten.
De saus
Maak de saus van te voren, zodat je de burgers direct kan serveren.
Schil de komkommer, snijdt het binnenste weg en rasp of snijdt in kleine dunne reepjes. Doe de komkommer in een zeef of vergiet en besprenkel met een beetje zout. Laat ongeveer een half uurtje staan, zodat het zout het vocht uit de komkommer laat komen. Knijp het overtollige vocht er uit en meng de komkommer met de yoghurt en de knoflook. Breng op smaak met peper en zout.
Je zou er eventueel extra kruiden, citroensap of olijfolie bij kunnen doen, zoals bij een tzatziki. Dit keer heb ik het sausje heel eenvoudig gelaten.
Server de versgebakken burgers op het broodje met de komkommer-yoghurtsaus en wat sla.
4 reacties
That looks so delicious!
Ziet er echt heeerlijk uit, lijkt me een lekkere combinatie met de yoghurtsausje. Ik gebruik regelmatig zoete aardappels in mijn keuken&blog. Lekker én gezond!
Hele mooie site heb je en leuke recepten!
Groetjes, Naomi de Jong
Ik heb deze net gemaakt en ze waren echt heerlijk! Heel erg simpel en lekker. Echt een toprecept!
Wat leuk Esther. Dankjewel!