Zoals je in mijn vorige recept heb kunnen zien, ben ik erg blij met mijn nieuwe oven en mixer. Ik zat te popelen om er brood mee te bakken. Het resultaat is deze focaccia. Voor het deeg gebruikte ik het recept van Levine. In tegenstelling tot Levine heb ik de focaccia niet gevuld, maar belegd met ui, kaas en rozemarijn.
Ui en kaas is een van mijn favoriete combinaties, maar je kan met de topping of vulling alle kanten op. Gebruik het deeg als basis voor je eigen heerlijke focaccia.
- Ingrediënten:
- 500 gr bloem
- 7 gr droge gist (1 zakje)
- 320 gr water, lauwwarm
- 10 gr zout
- 1-2 uien
- 50 gr geraspte oude kaas
- 1 1/2 takje verse rozemarijn
- Olijfolie
Het deeg
Met de standmixer of goede handmixer: Meng bloem, gist en het water door elkaar met een houten lepel. Kneed met de deeghaak ongeveer 15 minuten tot een soepel deeg. Voeg na 5 minuten het zout toe. Als het deeg te nat is kun je wat bloem toevoegen of wat water wanneer het te droog is. Door het hoge watergehalte is het een wat plakkerig deeg.
Vet een kom in met olie en keer hier het deeg in, zodat deze een laagje olie krijgt. Dek de kom af en laat in ongeveer een uur tot dubbel volume rijzen op kamertemperatuur.
In de tussentijd kun je de topping klaar maken. Snijd de ui in reepjes en bak deze in een beetje olie of boter goudbruin. Niet te donker, want de uien worden ook nog in de oven gebakken. Rasp de kaas en hak de naaldjes in wat kleinere stukjes.
Vet je werkplek lichtjes in en stort hier het deeg op uit. Druk de lucht eruit en vorm tot een bal. Laat afgedekt 20 minuten liggen. Leg de deegbal op een bakplaat bedekt met bakpapier. Rol het deeg uit naar ongeveer A4 formaat. Je kan ook, net zoals ik, het deeg met je handen tot een ruwe rechthoek vormen.
Vet een stuk plastic folie in met olie en bedek hier het deeg mee. Laat 30-45 minuten rijzen en verwarm de oven voor op 240°C.
Druk met je vingers kuiltjes in het deeg. Verdeel de rozemarijn, kaas en gebakken ui erover en besprenkel met wat olijfolie. Ik gebruikte zo’n 2 tot 3 eetlepels.
Het bakken
Bak de focaccia in 15-20 minuten gaar in het midden van de oven tot deze mooi goudbruin is. Laat ongeveer 15 minuten afkoelen op een rooster.
Heerlijke luchtige focaccia. In het originele recept vult Levine de focaccia. Kijk op haar website voor haar uitleg en andere heerlijke brood recepten.
Je kan een focaccia bedekken met wat je wil. Let er wel op dat je topping of vulling niet te nat is, anders wordt het brood minder makkelijk gaar.
12 reacties
Ik zit hier serieus te kwijlen. Dit vraagt om een testrondje met verschillende soorten beleg! <3
Al enig idee wat je gaat proberen? Wat gegrilde groenten en feta lijkt me wel lekker.
Zelfgemaakte foccacia is zó lekker! Wat is die van jou mooi gelukt!
Mooi! Het ziet heerlijk uit! Wat is zelfgebakken brood toch extra lekker.
Prachtig kleurtje! Ik zit aan m’n scherm geplakt :))
Het ziet er écht yummie uit! Zou zo een hap willen nemen. Lekker en leuk hè zelf broodbakken.
Oh dit moet ik echt gaan maken! Ik hou van focaccia
Erg lekker, ik heb de focaccia al een keer gemaakt! Bij gehaktballetjes in een tomatensaus met olijven, hmm!
Het deeg was alleen behoorlijk zwaar om te kneden voor mijn handmixer, zou met de hand ook kunnen?
Lekker! Omdat het deeg vrij nat is, kan het wel wat een kliederboel worden. Ik zag bij Levine in de reacties dat iemand het inderdaad ook met de hand had gedaan. Voeg niet te veel extra bloem toe, door lang genoeg te kneden zal het uiteindelijk wel wat steviger worden.
Ik heb hem nu al meerdere malen gemaakt en echt… het is elke keer weer een hit! Kaas-ui blijft favoriet. As we speak maak ik er nu weer eentje, dus dat wordt smullen vanavond
Wat leuk Soraya! Moet ik ook weer eens doen, ben dol op kaas en ui samen :).
Ha grappig ik was het recept van Levine aan het maken alleen vergeten de kaas ertussen te doen, dus ik maak nu een combi van haar en jouw recept :)