
Congee is een hartige Chinese rijstepap of rijstsoep. Deze soep kan over de gehele dag worden gegeten van ontbijt tot avondmaaltijd. Zelf vind ik het wat te zwaar als ontbijt, maar als lunch of diner vind ik het prima. Deze congee heb ik gemaakt met gekookt ei, restjes buikspek en youtiao, maar er zijn velen soorten toppings en smaken mogelijk. Van heel eenvoudig smaken voor ontbijt, tot meer uitgesproken smaken later op de dag.
Zoals kippensoep hier als opknapper wordt gezien als je je niet zo lekker voelt, zo geldt dat voor congee in China. Soms kun je congee ook op de kaart vinden in Chinese restaurants in Nederland, maar zelf heb ik het daar nog niet zo vaak gegeten.
De deegstengel die je bovenop de kom ziet liggen heet youtiao. Het is gemaakt van gefrituurd deeg en kan op zichzelf worden gegeten of bijvoorbeeld bij congee. Ik ken het ook van dim sum, waarbij de deegstengel in gestoomde rijstvellen wordt gewikkeld en in stukjes wordt gesneden.
De youtiao heb ik gekocht bij een Chinese bakkerij in Rotterdam (alleen afhalen). Deze heb ik thuis direct ingevroren om op een later moment bij congee te eten. Vanuit de vriezer heb ik hem opnieuw opgewarmt in de oven. De kans is groot dat je geen Chinese bakkerij in de buurt hebt. Je zou dan bij de toko gebakken tofu of tofu puffs kunnen kopen voor wat extra textuur bij de congee. Of je kan zelf blokjes tofu krokant bakken in olie.
Toevoeging: Ik zie dat ook bij Amazing Oriental uit de vriezer youtiao te koop is.
Het buikspek heb ik van een andere toko, maar je kan het natuurlijk ook zelf maken met een van mijn buikspek recepten. Geen goede toko in de buurt en ook geen zin om zelf geroosterd spek te maken? Dan kun je ook restjes van de Chinees gebruiken of bak een speklapje goed krokant.
Voor de basis van de congee gebruik ik het recept van So Much Food.

Dit artikel bevat affiliate links. Wanneer jij iets koopt via deze links, verdient Nombelina een klein percentage om dit blog te ondersteunen.
